اطلاعیه شماره 1

قابل توجه اولیای محترم و دانش آموزان عزیز متقاضی ورود به مدارس انرژی اتمی؛

با سلام و عرض تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی، خرسندیم که انتخاب شما برای تعلیم و تربیت فرزندان عزیز مدارس انرژی اتمی است. امسال نیز به لطف خداوند متعال و عنایات امام عصر(عج) توفیق خدمتگزاری به دانش آموزان عزیز کشورمان نصیبمان شده است. لذا طبق روال سنوات قبل روند گزینش برای داوطلبین ورود به  مدارس متوسطه دوره دوم انرژی اتمی به صورت آزمون و برای متقاضیان ورود به متوسطه دوره اول به صورت استعداد سنجی و برای دبستان به صورت مصاحبه است.

متقاضیان محترم برای پیش ثبت نام می توانند از روز شنبه 6 اسفند 1401 به سایت www.aeschools.com   مراجعه نمایند. گزینش تنها از بین دانش آموزانی انجام می شود که روند پیش ثبت نام در سایت را به صورت کامل انجام دهند. مدارس انرژی اتمی در مقطع متوسطه دوره دوم در رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی پذیرش دارند.

آزمون ورودی دوره دوم متوسطه در دو مرحله برگزار می شود. مرحله اول به صورت تستی و مرحله دوم به صورت تشریحی برگزار می شود. منابع سوالات آزمون ورودی متوسطه دوره دوم برای متقاضیان ورود به رشته ریاضی فیزیک تسلط به ریاضیات دوره اول متوسطه به خصوص کتاب ریاضی نهم، سوالات هوش و خلاقیت، علوم دوره اول متوسطه به خصوص کتاب علوم نهم(فقط قسمت های فیزیک ) و برای متقاضیان ورود به رشته علوم تجربی کتاب تسلط به ریاضیات دوره اول متوسطه به خصوص کتاب ریاضی نهم، سوالات هوش و خلاقیت، علوم دوره اول به خصوص کتاب علوم پایه نهم(کل کتاب) است. آزمون مرحله اول در روز پنج شنبه 25 خرداد 1402 برگزار می شود و پذیرفته شدگان مرحله اول در روز پنجشنبه 1 تیر در آزمون مرحله دوم شرکت خواهند کرد.

دانش آموزان علاقه مند به المپیاد که در سال نهم مباحث المپیاد را آموزش دیده اند می توانند در آزمون ورودی باشگاه المپیاد مدارس انرژی اتمی (متولی آموزش المپیادهای علمی در مدارس انرژی اتمی) شرکت نمایند. اطلاع رسانی بیشتر در مورد مباحث آزمون و نحوه گزینش باشگاه المپیاد در سایت www.aeschools.com انجام می شود.

استعداد سنجی ورودی دوره اول متوسطه نیز در دو مرحله برگزار می شود. مرحله اول شامل سوالات تستی و سوالات مرحله دوم تشریحی است. مبحث سوالات ریاضی، هوش و خلاقیت است. استعداد سنجی مرحله اول در روز جمعه 15 اردیبهشت1402 و مرحله دوم برای پذیرفته شدگان مرحله اول  در روز جمعه 22 اردیبهشت 1402 برگزار خواهد شد.

برای متقاضیان ورود به دبستان نیز جلساتی با حضور اولیای دانش آموز برگزار می شود که زمان جلسه بعد از پیش ثبت نام به اطلاع ایشان خواهد رسید.

 

ستاد جذب و ثبت نام موسسه فرهنگی آموزشی صنعت هسته ای کشور

(مدارس انرژی اتمی ایران)

بهمن 1401

کانال اطلاع رسانی پیش ثبت نام آزمون ورودی سال 1402 در پیام رسان «بله» ـ aeschools@